17 października w Muzeum Polin odbyła się  XIII Konferencja organizowana przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet,  w której wziął udział cały zespół Femmeritum. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Be the Leader”.

Temat jest obecnie dość powszechny. W mediach społecznościowych wiele słyszmy o wyrównywaniu szans kobiet na rynku pracy.  Co oznacza bycie liderką? Jak się nią stać? Czy mam odpowiednie predyspozycje? Te i inne pytania, i związane z nimi kwestie zostały poruszone w trakcie tego spotkania.

PRZEBIEG SPOTKANIA

Organizatorzy całe wydarzenie podzielili na 3 moduły. Każdy z nich był inny, to co je łączyło to bycie autentycznym i wolnym w swoich działaniach, życiu, pracy.

Pierwszy z nich obfitował w wystąpienia prelegentów. Na scenie wystąpiło 6 różnych osobistości.

Największe wrażenie zrobił na mnie występ Anny Jakubowski (Prezes Marie Brizard Wine & Spirits Group, mentorka), która opowiedziała nam o poszukiwaniu, odnajdowaniu oraz ciągłym uaktualnianiu naszego „WHY” – czyli dlaczego robimy to, co robimy? Jej krótkie wystąpienie było dla mnie inspiracją do zastanowienia się na ile ja wykorzystuję moje HOW.

Z Tomaszem Woźniakiem odpowiadaliśmy sobie na pytanie „Czy potrzebuję transformacji cyfrowej?”. W trakcie wystąpienia Woźniak zapoznał nas z badaniami dotyczącymi dostępu i wykorzystania Internetu. Wystąpienie Pracowni Gier Szkoleniowych zwróciło uwagę jak każdy z nas wchodzi w określoną rolę w trakcie pracy z grami planszowymi. Cały moduł został podsumowany przez Małgorzatę Ohme, która w barwny sposób opowiadała w jaki sposób wychować dziecko na lidera. W trakcie jej prelekcji wiele było nawiązań do jej osobistych doświadczeń jako matki.

Drugi moduł opierał się na wystąpieniach liderek, które podzieliły się z widownią swoimi doświadczeniami przywódczymi – BE THE LEADER. Na scenie gościły: właścicielka firmy IndaHash, trenerka Krav Maga oraz wiceprezes zarządu ds. rynku biznesowego. Każda z pań w inny sposób opowiedziała o swoich doświadczeniach o tym w jaki sposób jest leaderką w swoim życiu, zawodzie.

BE THE CHANGE – osobiste historie

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie trzecia część Konferencji, która była swoistą sesją podcza,s której uczestniczki opowiadały o punktach zwrotnych w swoim życiu, o procesie stawania się autentyczną i prawdziwą oraz o procesie odkrywania samej siebie – Sesja BE THE CHANGE. Jako uczestnicy wysłuchaliśmy historii walki o własną pasję i marzenia – wystąpienie Moniki Osęki o tym jak została pilotką. Nie zabrakło wzruszeń podczas wystąpienia Darii Mejnartowicz – doktor nauk o kulturze fizycznej. Od wielu lat pomaga mieszkańcom biednych regionów świata. Jest jedną z pięciu osób, które dotarły do finału Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”, nominowana w kategorii Aktywność Społeczna Stanowiąca Wzór dla Młodego Pokolenia. Na koniec wystąpienia Daria otrzymała owację na stojąco. Cała część tego modułu została podsumowana przez Katarzynę Pawlikowską – autorkę wielu publikacji na temat kobiecości.

Na koniec konferencji odbyły się warsztaty z Krav Magi, programowania, wykorzystania gier w procesie budowania samoświadomości lidera oraz zaletach i wadach Social Media. Osobiście brałam udział w ostatnim szkoleniu na temat Social Media. Zdobytą wiedzę wykorzystam w praktyce przy administrowaniu Wyspy Dzieci, mojego LinkedIn.

Cała Konferencja i jej idea, miejsce oraz temat były idealnie dobrane do grupy uczestniczek. Około 550 osób aktywnie uczestniczyło w całym wydarzeniu. Był to inspirujący i wyjątkowy czas, dzięki któremu każda z obecnych kobiet mogła z jednej strony podbudować się, a z drugiej zainspirować się do działania. Była to także okazja do networkingu, wymiany doświadczeń. Za pół roku kolejne spotkanie, ale zmiany w naszym życiu możemy wprowadzać już dziś.